| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Material: | ABS+Aluminium |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | Rechargeable Nail Drill |
| Model | JMD-305P |
| Material | ABS+Aluminium |
| Plugs Type | EU/US/UK/AU |
| Power | 35W |
| Battery | 2600mah |
| Output Voltage | DC 3-15V |
| Input Voltage | AC 100-240V 50/60HZ60Hz |
| Speed | 35000RPM |
| Color | Yellow/Purple/Blue/Green |
| Single product size | 108.5x108.5x160mm |
| Handpiece Size | 12.8* φ2.3cm |
| Single package size | 23.2*17.7*12cm |
| Single gross weight | 0.94kg |
| Carton Meas | 48*36*38cm |
| GW | 13kg |
| Package Type | 12pcs/ctn |
| Parts List | 1 x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x drill bits set 1 x foot pedal 1 x handpiece holder 1 x user manual (in English) |

















