| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Material: | ABS+Aluminium |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | JMD-117 |
| Material | ABS+Aluminium |
| Plugs Type | Type-C |
| Power | 24W |
| Battery | 2600mah |
| Input Voltage | DC 5V 2A |
| Output Voltage | DC 3-12V |
| Speed | 0-35000RPM |
| Color | Almond/White |
| Main Controller Size | 12.3*8*7.8cm |
| Handpiece Size | 19* φ2.8cm |
| Single package size | 20.8*13.7*9.1cm |
| Single gross weight | 0.62kg |
| Carton Meas | 42.5*42.5*38cm |
| GW | 16.05kg |
| Package Type | 24pcs/ctn |
| Parts List | 1 x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x Type-C fast charge cable 1x ceramic drill bit 1 x user manual (in English) |

















