| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Material: | ABS+Aluminium |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | Nail Drill Machine |
| Model | JMD-E101 |
| Material | ABS+Aluminium |
| Plugs Type | EU/US/UK/AU |
| Power | 35W |
| Output Voltage | DC 3-15V |
| Input Voltage | AC 100-240V |
| Speed | 0-35000 RPM |
| Color | White/Black/Blue |
| Main Controller Size | 11* 11.1* 11.8cm |
| Handpiece Size | 12.7* φ2.5cm |
| Single package size | 20.9*18.1*12.2cm |
| Single gross weight | 1KG |
| Carton Meas | 42.8*37.5*38cm |
| GW | 14KG |
| Package Type | 12pcs/ctn |
| Parts List | 1 x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x handpiece base 1 x adapter 4 x drill bits 1 x user manual (in English) |
















