| Customization: | Available |
|---|---|
| Color: | Gray/Yellow/Blue/Green |
| Material: | Plastic+Aluminum |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | Nail Drill Machine |
| Model | JMD-E217 |
| Material | ABS |
| Plugs Type | EU/US/UK/AU |
| Power | 30W |
| Output Voltage | DC 3V-15V |
| Input Voltage | AC100-240V 50/60HZ |
| Speed | 0-35000 RPM |
| Color | Pink/Purple/Green |
| Main Controller Size | 17.8*9.8*9.7cm |
| Handpiece Size | 13.3* φ2.8cm |
| Single package size | 23.5*16.5*10.7cm |
| Single gross weight | 0.9kg |
| Carton Meas | 47.5*33.5*34cm |
| GW | 11.75kg |
| Package Type | 12pcs/ctn |
| Parts List | 1 x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x drill bits set 1 x foot pedal 1 x user manual (in English) |

















