| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Material: | ABS+Aluminium |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | Brushless Nail Drill Machine |
| Model | JMD-218 |
| Material | ABS+Aluminium |
| Plugs Type | EU/US/UK/AU |
| Power | 80W |
| Output Voltage | DC 3-24V 2.7A |
| Input Voltage | AC 100V-240V 50/60Hz |
| Speed | 0-35000 RPM |
| Color | White/Pink |
| Main Controller Size | 9.8*9.8*6.9cm |
| Handpiece Size | 14* φ1.9cm |
| Single package size | 23.5*23*9cm |
| Single gross weight | 1.4kg |
| Carton Meas | 49*48*20cm |
| GW | 12kg |
| Package Type | 8pcs/ctn |
| Parts List | 1 x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x drill bits set 1 x adapter 1 x user manual (in English) |
















