| Customization: | Available |
|---|---|
| Color: | Pink/ Blue |
| Material: | Plastic+Aluminum |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | Ultra Strong Torque Nail Drill Machine |
| Model | JMD-417C |
| Material | ABS+Aluminium |
| Plugs Type | EU/US/UK/AU |
| Power | 35W |
| Speed | 0-35000RPM |
| Input Voltage | AC100-110V 60HZ/200-240V 50HZ |
| Color | Pink/Blue |
| Main Controller Size | 15*11.5*7.5cm |
| Handpiece Size | 13*φ2.2cm |
| Single package size | 26.5*23.5*9.5cm |
| Single gross weight | 1.22kg |
| Carton Meas | 55*25.5*30cm |
| GW | 8.8KG |
| Package Type | 6pcs/ctn |
| Parts List | 1x electric nail drill main control 1 x handpiece 1 x drill bits set 1 x handpiece base 1 x user manual (in English) |















